CRM та ERP-системи: у чому відмінності?
CRM та ERP — це програмні забезпечення, які дозволяють зберігати базу даних, оптимізувати та автоматизувати певні робочі процеси. Обидві системи мають на меті удосконалення діяльності компаній, але мають певні відмінності, які їх суттєво відрізняють. У цій статті ми розповімо про різницю між CRM та ERP-системами.
Цілі та призначення
CRM-система (Customer Relationship Management) спрямована на управління відносинами з клієнтами. Вона дозволяє краще розуміти потреби клієнтів та будувати з ними ефективну комунікацію. CRM-система охоплює усі процеси пов’язані з клієнтським досвідом: збір, зберігання та аналіз інформації про клієнтів, керування замовленнями та продажами, створення рекламних кампаній, надання підтримки і т.д.
ERP-система (Enterprise Resource Planning) призначена для комплексного управління ресурсами компанії та інтеграції всіх процесів в одній системі. ERP охоплює виробництво, склад, фінанси, логістику, управління працівниками тощо. Отже, ERP-система концентрується саме на внутрішніх процесах компанії.
Можливості функціоналу
CRM-системи:
- Ведення клієнтської бази: збір лідів з різних джерел, зберігання даних клієнтів, сегментація аудиторії за різними характеристиками
- Керування продажами: контроль замовлень, відстеження руху клієнтів та угод воронкою продажів від А до Я
- Маркетинг: побудова маркетингових кампаній, автоматичні SMS та Email розсилання, дзвінки
- Підтримка клієнтів: обробка запитів клієнтів, надання технічної підтримки у чатах та за допомогою дзвінків
- Аналітика та звітність: відображення конверсії продажів та інших показників ефективності, відстеження поведінки клієнтів
ERP-системи:
- Управління фінансами: відстеження та обробка фінансових операцій, планування бюджету, бухгалтерський облік, нарахування заробітної плати, фінансова звітність
- Управління людськими ресурсами: керування командою працівників, контроль роботи усіх відділів та філій компанії, стандартизація робочих процесів, встановлення робочого часу та відпусток тощо
- Виробничі процеси: планування виробництва, контроль виробничих процесів, контроль якості
- Контроль постачання: робота з постачальниками, закупівлі, логістика
- Складський облік: ведення складу сировини, управління запасами, інвентаризація
Напрями використання
CRM-системи використовують компанії будь-якого розміру для оптимізації роботи з клієнтами, покращення комунікації та підвищення продажів.
Приклади бізнесів, які використовують CRM-системи:
- Магазини, які займаються гуртовою та роздрібною торгівлею
- Маркетингові, юридичні, освітні та інші компанії, що працюють у сфері B2B
- Кол-центри
- Медичні заклади
- Інтернет-магазини тощо
ERP-системи використовуються великими компаніями для керування всіма внутрішніми процесами бізнесу та оптимізації ресурсів: матеріальних, фінансових та людських.
Приклади бізнесів, які використовують ERP-системи:
- Заводи
- Фінансові структури
- Фармацевтичні компанії
- Будівельні організації
- Транспортні компанії тощо
Крім цього, варто зазначити, що CRM-системи більш гнучкі та легкі у впровадженні, порівняно з ERP-системами. ERP-системи поєднують в собі різні функціональні модулі, потребують більше часу на інтеграцію, та можуть бути складнішими й дорожчими, ніж CRM. Також компанії можуть використовувати ERP та CRM разом, адже ці дві системи можуть доповнювати одна одну. Інтеграція CRM з ERP забезпечує безперебійну передачу даних та об’єднує усі внутрішні та зовнішні процеси. Це дозволяє компаніям контролювати та оптимізувати усі сфери роботи, бачити повну картину та підвищувати ефективність.
Отже, ERP-системи зосереджені на оптимізації внутрішніх бізнес-процесів і управлінні ресурсами, тоді як CRM орієнтовані на покращення відносин з клієнтами та підвищення продажів. Розуміння їх відмінностей допомагає компаніям обирати необхідну систему для досягнення своїх бізнес-цілей.
У KeepinCRM зібрані функції, притаманні як CRM-системам, так і ERP. Впровадження KeepinCRM дозволяє об’єднати всю інформацію та всі операції в одній системі. Можливості KeepinCRM:
- Ведення клієнтської бази. Усі дані лідів та клієнтів в одній системі. У журналі операцій відображається вся історія взаємодій з клієнтами. Можливо створити картку клієнта в 1 натиснення, сегментувати аудиторію, переглядати конверсію лідів тощо.
- Робота з замовленнями. Усі запити, дзвінки та доставки в одній системі. Надходження замовлень з різних джерел: інтернет-магазину, сайту, маркетплейсів. Автоматизована воронка продажів, автоматичне створення завдань, полів, SMS та Email-розсилання.
- Робота з товарами. Зручне створення картки товару. Можливий імпорт та експорт товарів. Повноцінне ведення складу: робота з постачальниками, бронювання, списання та повернення товару, формування накладних, інвентаризації, аналіз оборотності товару та багато іншого.
- Завдання для команди. Створення завдань та встановлення термінів дозволяє зосередитись на важливих задачах та контролювати їх виконання.
- Робота з фінансами. Контроль внутрішніх витрат та розрахунків з клієнтами. Автоматичне формування звітів. Можливість приєднати декілька гаманців, розділити витрати за категоріями, планувати платежі, автоматизувати проведення фінансів за допомогою тригерів та багато іншого.
- Інтеграції з іншими сервісами. Можливість приєднати необхідні сайти, телефонію, чати та інше і працювати в одній системі. Також доступна інтеграція з ERP-системою Bimp.
- Постійні оновлення функціонала. Наразі працюємо над вдосконаленням модуля «Виробництво» для ще зручнішої та продуктивнішої роботи в системі.
Новий коментар