Що таке Cross-sell, та як їх здійснювати за допомогою KeepinCRM?
Cross-sell — це стратегія продажу супутніх товарів або послуг, які доповнюють основне замовлення покупця. Перехресні продажі дозволяють збільшити суму чека, підвищити дохід компанії та підтримувати лояльність клієнтів. Приклади перехресних продажів: магазин взуття під час покупки черевиків пропонує придбати засіб для догляду за взуттям або утеплені устілки; продавець у магазині електроніки разом з ноутбуком пропонує придбати спеціальну сумку; меблева компанія пропонує послуги доставки та монтажу при покупці кухні і т.д.
Переваги перехресних продажів:
- Збільшення прибутку. Продаж додаткових товарів забезпечує збільшення середнього чека та прибутку в цілому.
- Підвищення задоволеності та лояльності клієнтів. Надання влучних додаткових пропозицій може покращити клієнтський досвід, адже пропонується комплексне рішення — все необхідне можна придбати в одному місці.
- Оптимізація ресурсів. Пропонуючи супутні товари/послуги наявним клієнтам, компанія може збільшувати продажі без додаткових маркетингових витрат та збільшувати ROI. Також завдяки розумінню попиту на додаткові товари компанія може ефективно керувати запасами, уникати залишків або нестачі товарів.
Наведемо трішки статистики:
- Компанії, які використовують Cross-sell, можуть збільшити продажі на 20%
- Компанії, що використовують CRM-системи, досягають на 30% більшого успіху в своїх перехресних продажах
- 35% доходу Amazon припадає на перехресні продажі, зокрема завдяки рекомендаціям під час оплати
Як KeepinCRM може допомогти здійснювати Cross-sell?
- Використання інформації про клієнтів. KeepinCRM дозволяє зберігати детальну інформацію про клієнтів, їхні попередні замовлення та історію взаємодій. На основі цих даних можна визначити, які додаткові товари або послуги можуть знадобитися конкретному клієнту. В системі це виглядає так:
У картці клієнта відображається вся інформація про нього та історія попередніх покупок. Щоб переглянути товари, необхідно перейти в угоду.
- Сегментація клієнтської бази. В системі можна розділити базу клієнтів за різними критеріями: інтересами, поведінковими характеристиками тощо за допомогою власних тегів. Це дозволить краще розуміти потреби клієнтів та створювати персоналізовані пропозиції для кожного з сегментів. Як і для чого сегментувати аудиторію ми розповідали у цій статті.
- Пропозиції під час продажу. Менеджери з продажу можуть використовувати інформацію з CRM для перехресних продажів під час спілкування з клієнтами в чаті чи по телефону. Інтерфейс KeepinCRM дозволяє швидко переглядати в картці товару додаткові та схожі товари, а також в одне натиснення додавати знижки до замовлення.
- Також можна вивести блок Додаткові продажі окремо в угодах, щоб відділити їх від основного замовлення та отримувати окрему статистику перехресних продажів по користувачах.
- Персоналізовані Email-розсилання. На основі інформації про клієнтів та їхніх попередніх покупок можна створювати персоналізовані пропозиції та здійснювати розсилки. Інтеграції з Email та SendPulse дозволяють вручну надсилати листи з картки угоди, клієнта, завдання, автоматично надсилати листи за певних умов, відстежувати відкриття листів, переходи та відписки.
- Також за допомогою автоматизацій можна створювати тригери, які на основі товару або категорій товарів з попереднього замовлення клієнта зможуть запускати додаткові автоматизовані сценарії. Наприклад, якщо клієнт замовив потрібну категорію товарів, то створити завдання на Дзвінок, або автоматично запросити відгуки на товари, відправити серію Email-листів та багато інших варіантів, які можна створити та використовувати для покращення продажів.
- Статистика та звітність. Аналітичні інструменти KeepinCRM дозволяють відстежувати попит на товари, оборотність товару, на основі цих даних можна вдосконалювати стратегії та коригувати асортимент.
Отже, перехресні продажі — важливий інструмент для збільшення продажів та доходів компанії. Вони дозволяють отримувати максимальну вигоду від існуючих клієнтів, при цьому заощаджуючи маркетингові витрати і підвищуючи рентабельність бізнесу.
Новий коментар