5 трендів інтернет-маркетингу в 2024 році
Світ розвивається та рухається вперед, а разом з ним й інтернет-маркетинг. Зміни у звичках клієнтів та технологічні інновації відкривають нові можливості перед брендами та надають нові перспективи. Розглянемо основні тренди, які допоможуть бізнесам будувати комунікацію з клієнтами та створювати ефективні рекламні кампанії.
Цінності та людяність
Дедалі частіше споживачі звертають увагу на цінності бренду, його репутацію та екологічність. Ці аспекти стають ключовими у формуванні образу бренду. Важливо, щоб клієнтам відгукувались цінності, адже багато споживачів надають перевагу тим компаніям, які відповідають їхній позиції та переконанням.
Оскільки зростає свідомість людей, бренди звертають увагу на екологічні ініціативи, займаються активізмом у сфері прав людини, соціальної справедливості тощо, просувають ідеї здорового способу життя і тому подібне. Таким чином компанії не лише утримують наявну аудиторію, але й залучають нову, яка цікавиться важливими питаннями. Такі компанії не лише пропонують певний продукт, але й залучають людей до певної місії чи руху. Бренди, які впроваджують подібні цінності у власні стратегії маркетингу, зміцнюють свою позицію на ринку та виділяються серед конкурентів своєю відповідальністю та свідомістю.
До прикладу, компанія TOMS за кожну продану пару взуття надає пару взуття дітям у недостатньо забезпечених країнах.
Інтерактивність та гейміфікація
Наявність інтерактивного контенту привертає увагу клієнтів та залучає їх до взаємодії з брендом. Це можуть бути опитування, конкурси, інтерактивні карти, ігри, квести тощо. За допомогою цих інструментів клієнт може відчути себе частиною процесу розвитку продукту чи бренду, здобути позитивний досвід та побудувати емоційний зв'язок з брендом. Це, зі свого боку, впливає на формування лояльності.
Фоторедактор Lightroom замість статичного зображення використовує інтерактивне, яке наочно демонструє користувачу фото до та після редагування. Щоб побачити різницю, потрібно потягнути повзунок.
Таке зображення чудово підходить для демонстрації продукту або послуги. До прикладу, компанія, яка займається дизайном інтер'єру таким чином може показати приміщення до та після їхньої роботи.
Приклад інтерактивної мапи — карта місцевості санаторію. На ній показано всі об'єкти, розташовані на його території та коротка інформація, яка відображається при наведенні на об'єкт.
Персоналізований підхід
Даний пункт необхідний завжди, і в 2024 році лише набуватиме актуальності. Важливо на основі даних про споживача пропонувати йому контент, відповідний його інтересам та потребам. Це допоможе вирізнятися серед конкурентів та будувати ефективну комунікацію з клієнтом.
- Використання персоналізованих розсилань. Створення індивідуальних листів, що містять ім'я отримувача, персоналізовані пропозиції або рекомендації, збільшують імовірність, що клієнт відкриє та відгукнеться на вашу пропозицію
- Рекомендації на основі попередніх дій користувача. Використання даних про попередні покупки, перегляди або пошукові запити для надання персоналізованих рекомендацій товарів або послуг, які можуть зацікавити клієнта.
- Персоналізовані рекламні кампанії. Використання аналітики для створення спеціалізованих рекламних кампаній, які будуть спрямовані на конкретні сегменти аудиторії з врахуванням їхніх інтересів та потреб.
Адаптація під мобільні пристрої
Дедалі більше людей здійснюють покупки онлайн. Минулого року майже 10 млн українців купували товари в інтернеті, і ця кількість лише зростатиме. Важливо адаптувати сайт під різні ґаджети, щоб користувачі могли легко та зручно здійснювати замовлення. Забезпечте інтуїтивно зрозумілий інтерфейс, мінімізуйте кількість кроків до оформлення замовлення та додайте кілька способів оплати — отримуйте задоволених клієнтів та рухайтесь в ногу з часом.
Звісно, найвищий ступінь — це створення якісного мобільного додатку.
Штучний інтелект
Технологія штучного інтелекту поки не досконала та досить фінансово затратна, проте має великі перспективи у майбутньому. ШІ постійно розвивається та набирає популярності дозволяє спростити безліч процесів. Ось кілька переваг використання ШІ у сфері маркетингу:
- Автоматизація процесів, наприклад обробка замовлень, електронні розсилання, збір даних про користувачів.
- Генерація контенту: наприклад, редагування або створення зображень, створення відео та аудіозаписів тощо.
- Спілкування з клієнтами. Чат-боти забезпечують взаємодію з клієнтами: вони можуть відповідати на запитання, надавати інформацію про товари та послуги, забезпечувати підтримку у будь-який час доби.
- Аналіз даних та прогнозування. ШІ може аналізувати ринок та споживачів, а також прогнозувати тенденції у попиті та поведінці. Це допомагає брендам адаптуватися до змін та трендів і ефективно планувати маркетингові стратегії.
- Оптимізація рекламних кампаній: завдяки аналізу ефективності рекламних кампаній, враховуванню поведінки користувачів, та різних параметрів, ШІ може оптимізувати рекламні кампанії для забезпечення кращих результатів.
До прикладу, брендовий магазин одягу ASOS використовує штучний інтелект для підбору товарів для своїх клієнтів. ШІ аналізує попередні покупки й пошукові запити та рекомендує користувачам відповідний товар, який може їм сподобатись.
У світі сучасних змін і розвитку технологій маркетинг вимагає адаптації до змін та трендів. Постійний розвиток, комбінування різних інструментів та впровадження інновацій у маркетингові стратегії — ключ до успіху для брендів у 2024 році.
Новий коментар